Rok 2016 je za nami, prichádza Project 2.0.1.7.

Rok 2016 sa stal históriou a preto prišiel čas na zosumarizovanie cieľov, ktoré som si dal na začiatku (originál článok nájdete tu) a stanovenie si cieľov nových.

Moje ciele/predsavzatia/plány na minulý rok boli nasledovné a hneď k nim pripájam aj info ako sa mi ich darilo napĺňať:

1.každý mesiac prečítať aspoň 1 knihu, čiže 12 kníh dokopy

Podarilo sa mi prečítať 8 kníh. Plán som síce nesplnil, no vzhľadom na to, že v posledných asi 2 rokoch som čítal dosť málo, je to veľký úspech. V roku 2016 som prečítal tieto knihy:

 

 

 

 

 

 

 

2.reálne rozbehnúť aspoň 3 podnikania

Rozbehol som koučingy, kde otváram ľuďom dvere do sveta tradingu a investovania. Viac info nájdete tu. Druhý biznis sa zatiaľ nepodaril, s kamarátom to ešte vyskúšame v tomto roku, ak to vyjde, určite sa o tom dozviete. Na treťom biznise som začal s ďalším kamarátom makať už v 2016, no spustenie bude v 1Q 2017 a taktiež sa o ňom určite dozviete.

3.napísať aspoň 6 blogov

Číslo 6 som prekročil výrazne, napísal som 36 článkov.

4.absolvovať 3 Sparťanov

Tak tu som pohorel, zabehol som iba jednáho Sparťana a to 4. júna v Nitre, úroveň Sprint. Bežal som 6,5 km v čase 1:18 hod, stačilo to na asi 1200.miesto z celkového počtu vyše 10 000 ľudí. Na to, že to bol môj prvý pretek podobného druhu, som bol spokojný.

5.navštíviť 3 cudzie krajiny

Bol som v Slovinsku na bežeckých pretekoch zamestnancov bánk zo skupiny Intesa San Paolo, kde som reprezentoval VÚB Banku. Zabehol som štvrťmaratón (asi taký oficiálny názov neexistuje, ale lepšie to znie 😀 ) o celkovej dĺžke 11,5 km. Namerali mi čas 1:10 hod, beh sa konal v peknom prímorskom mestečku Portorož a trať bola naozaj parádna s krásnymi výhľadmi či už na krajinu alebo na more. V jednom stúpaní som tam “zomieral” inak som beh zvládal.

Nasledovala dovolenka v Grécku v oblasti Chalkidiki, veľmi pekné miesto. Neďaleko od miesta, kde som bol, sa týčila hora na polostrove Atos, kde existuje samostatný štát (nikdy som predtým o ňom nepočul), ktorý obývajú iba mnísi. Veľmi zaujímavé miesto..

V Maďarsku som sa zúčastnil jednej svadby a na Silvestra som zavítal do Prahy, kde bolo veľmi pekne.

6.navštíviť aspoň 2 národné parky na Slovensku

Tento cieľ sa mi bohužiaľ nepodaril, nebol som dôsledný v jeho dodržaní 🙁

7.pribrať na 100 kg

Rovnako ako v predchádzajúcom bode. Prestalo ma baviť vstávať skoro ráno a pred robotou chodiť do posilky a večer som mal menej času ako viac..

8.zavítať počas roka do divadla, baletu a filharmónie

S mojou Pauli sme boli jedine na balete. Bola to hra Sylfida a bol to zaujímavý zážitok, i keď ma asi bude viac baviť opera.

9.zlepšiť sa v angličtine

Neviem, či som sa zlepšil, no nezhoršil som sa asi veľmi. Pozerával som filmy aj rôzne videá v angličtine často a v 2017 sa do angličtiny dostanem tak hlboko ako ešte nikdy, keďže od januára robím v Infinity Capital, kde väčšinu času rozprávam po anglicky.

10.začať sa učiť hrať na klavíri

Nevyšlo. To bol cieľ, ktorý som si dal len tak. Popravde, ani som nemal až tak veľký záujem sa učiť hrať na tento krásne znejúci hudobný nástroj, no je to stále jeden z cieľov, ktoré v budúcnosti chcem dosiahnuť. Asi ale ažk, keď budem mať dom, do ktorého si piano určite zaobstarám.

 

Pripájam aj zoznam filmov, ktoré som videl a vyberám z nich TOP 13+1, ktoré ma oslovili v roku 2016 najviac:

Rezistance: Insurgent, Risen, Celebrity, Adjustment Beaurou, Black hat, Seventh son, Suicade squad, Dory, Batman vs Superman, Civil War, World War Z, Stážista, God´s Not Dead, Mortdecai, Zootropolis, P.S. I love you, Hotel Transylvania, Inside Out, James Bond-Spectre, Pianista, X-Men Apocalypse, Vykúpenie z väznice Shawshenk, Snowpiercer, Everest, Zelená míľa, Taken 3 (96 hodín – 3), Big Short, Spotlight, Norimberský proces, Dobrý Will Hunting, BFG-Best Friend Giant, Doctor Strange, Fantastic Beasts, Dreamhouse, Bridge of Spies, The Help, Invictus, Polárny express, Christmas Carol od Charlesa Dickensa, Krstný otec a Collateral Beauty.

A z nich je týchto 13 mojich naj, tieto si ma získali, potešili, či chytili za srdce. Určite vám odporúčam pozrieť si ich:

1. Risen – film, kde som pri niekoľkých scénach ani nedýchal. Perfektný výkon Ralpha Fiennesa, brata herca, ktorý hral Voldemorta, taktiež si tu zahral Tom Felton(Draco Malfoy).

 

2. The Help – film, po ktorom nemáte radi rasistov a pýtate sa ako je možné, že sa takto niekedy zaobchádzalo s ľuďmi.. pritom majú len tmavšiu pleť ako belosi..

https://www.youtube.com/watch?v=UVTMkINRChk

 

3. Bridge of Spies – o tom, že každý jeden ľudský život má cenu. že vojna je zlá. že zásady slušného zaobchádzania s ľuďmi (aj zajatcami), sa majú dodržiavať.. Silný film Stevena Spielberga. Based on true events.

 

4. Vykúpenie z väznice Shawshenk – bru-tál-ny film. Perfektný, aj keď ho človek pozerá po tretí krát. Je hodný všetkých tých získaných Oscarov.

 

5. God´s not dead – veľmi zaujímavý film, kde “bojujú” na jednej strane učiteľ, ktorý hovorí, že Boh neexistuje a na strane druhej študent, ktorý hovorí, že Boh existuje. Dôvod nenávisti tohto učiteľa voči Bohu bol presne ten, čo som čakal a to jeho osobná skúsenosť a vinenie Boha za niečo, čo sa mu v živote stalo.

 

6. Pianista – ťažký film o hrôzach druhej svetovej vojny.

 

7. Collateral Beauty – veľmi pekný a smutný film, nepamätám si, kedy by sa mi naposledy stalo, že by som pri jednom filme plakal niekoľkokrát…

 

8. Everest – parádny film, hádajte o čom bude, ale napoviem, že o pokojnom výstupe a zostupe na Mount Everest nie..

 

9. Big short – o poslednej kríze z 2008 už bolo natočených niekoľko filmov, aj dobré aj zlé, no tento je perfektný. Aj s perfektným hereckým obsadením.

 

10. Norimberský proces – ďalší dobrý film z obdobia druhej svetovej vojny. O súdnych procesoch najvyšších Hitlerových ľudí.

 

11. P.S. I love you – zaujímavé je, že vždy, keď vidím tento film, prežívam z neho iné pocity. Pri poslednom pozeraní mi prišiel strašne vtipný, veľmi dobre som sa zabavil 🙂

 

12. Adjustment Beaurou – film, ktorého hlavná myšlienka je tá, že naše životy sú už napísané a my sa podľa toho “musíme správať”. A niekto občas chce byť pánom vlastného osudu. A ak naozaj chce, ide to.

 

13. Krstný otec – film, ktorý netreba predstavovať. Hláška “Dám mu ponuku, ktorú nebude môcť odmietnuť” je legendárna.

 

A ako doplnok musím pridať aj Fantastické zvery a ich výskyt, i keď film ako taký ma noeslovil nejak brutálne, no musím ho pridať už len z toho pohľadu, že sa jedná o pokračovanie sveta Harryho Pottera, ktorého som neskutočným fanúšikom 🙂

 

V roku 2016 som pozeral aj moju obľúbenú reláciu Pod Lampou so Stephanom Mushroomom (čítaj Štefanom Hríbom) a pre mňa medzi najlepšie a najinšpiratívnejšie časti patrili: Tomáš Halík o islame, strachu a spoločnom Bohu; Pozor, prichádza Progresívne Slovensko; Protesty podľa Veroniky Remišovej; Sen Everest; Richard Lintner o prezidentovi; Tak toto je skutočný Kotleba; Handzuš, Wienk a Trnka o voľbách; Žena, ktorá pohla Slovenskom (o Zuzane Hlávkovej)

Minulý rok som urobil niečo, čo som si nikdy nemyslel, že by som mohol spraviť. Skočil som z mosta Lafranconi 😀 Samozrejme nie len tak, ale pripútaný a vo všetkej bezpečnosti a bol to neskutočne dobrý zážitok, z ktorého som urobil video a môžete si ho pozrieť TU.

Stala sa však aj veľmi významná udalosť v mojom živote, ktorá bude vyčnievať nad veľa ostatnými, požiadal som o ruku moju drahú Paulinku. Miesto, kde som to vymyslel a spáchal, sa volá Hotel Amade Chateau a je to nádherné romantické miesto, odporúčam 🙂

Preskočíme naspäť do biznisu, resp. môjmu pôsobeniu na finančných trhoch. Viete o tom, že mám portfólio na investovanie a portfólio na trading. V investovaní som za minulý rok urobil zhodnotenie 16,46% a v tradingu 14,86%. Veľmi pekné zhodnotenia, som s nimi spokojný, môžem to naučiť aj vás TU.

 

Videl som veľa super videí, ktoré pridávam aj na svoj FB, (ak máte záujem, môžete dať na môj profil follow, nájdete ma pod menom Martin Babocky) a medzi inými som zdieľal aj toto: https://www.facebook.com/187395741716348/videos/188518064937449/

 

Ciele na ďalší rok – Project 2.0.1.7.

  1. Chcem sa viac venovať tomuto webu, môžete sa tešiť na viac článkov ako v minulom roku, budem robiť krátke videá, zamerané na fin-invest oblasť a budem aktívnejší na FB page.
  2. Absolvovať 2x preteky Tvrďák (niečo ako Spartan Race, len lacnejšie:)
  3. Prečítať 11 kníh
  4. Navštíviť 3 krajiny
  5. Zlepšiť sa v nemčine a začať sa učiť ďalší cudzí jazyk (rozmýšľam nad čínštinou, ale ešte nie som rozhodnutý)
  6. Dávať si mesačné ciele – toto je veľmi dôležitá vec, lebo po minulom roku som zistil, že dať si ročný cieľ je nepostačujúce. Taký dlhý čas vás až tak netlačí do toho, čo ste si predsavzali, no mesačný cieľ môže byť oveľa lepší deadline na dosiahnutie plánov.
  7. Navštíviť divadlo a operu
  8. Chodiť 2x týždenne do posilky a na vrece (box, muay thai a iné bojové športy)
  9. Oženiť sa 🙂 a cieľ do konca života: Vydržať v manželstve all my life 🙂