Neúspešné predpovede finančných kríz

Finančná kríza je strašná vec. Zažiť tú paniku, strach, všetko naokolo sa rozpadáva a krachuje. Nikto nechce byť ten, koho negatívne zasiahne. Dnes vám poviem o niekoľkých predpovediach ľudí, ktorí hovorili, že kríza je za dverami. No žiadna neprišla.

1.Prvého adepta máme pána menom Robert Citrone. Je to manažér hedž fondu, ktorý spravuje 12 mld. USD. V septembri minulého roku 2016 predpovedal, že sme v najväčšej korekcii od krízového roku 2008 a podľa neho táto korekcia má byť tri-štyri mesiace. Pripájam link a graf ako sa S&P 500 vyvíjal od tejto “predpovede”.

Link na článok:

Manažér hedžového fondu varuje pred najväčšou korekciou od roku 2008

2. Ďalšiu predpoveď prichádzajúcej krízy som čítal od autora menom Sven Subotič na webstránke ako-investovat.sk. Autor textu stavia svoju tézu na pomere ceny zlata a ceny ropy. Ak sa tento pomer dostane nad úroveň 20, signalizuje to problém v ekonomike a budúci trhový pokles. Sú tam ďalej príklady kríz, ktoré nastali v minulosti pri prekročení hranice 20. Výsledok? Žiadna kríza tu nie je. A vyzerá to tak, že ani neprichádza. Článok je tu.

http://cz.ako-investovat.sk/clanek/1267/krize-na-obzoru-historicky-uspesny-indikator-ma-jasno

3. V roku 2013 bol predpovedaný krach nehnuteľností vo Švédsku. Celá argumentácia bola postavená na dvoch faktoc a to, že priemerný Švéd spláca hypotéku 140 rokov a zadlženie domácností je na úrovni vyše 170% disponibilného dôchodku. Podľa mňa veľmi málo argumentov na to vyhlásiť takéto tvrdenie. Kríza nehnuteľností vo Švédsku doteraz neprišla.

Blížiaci sa krach nehnuteľností vo Švédsku

4. Na sme blogu som našiel článok o tom, že pád burzy prichádza. Je z roku 2013 a prešli odvtedy 3 roky. Autor opisuje krach ako výsledok kvantitatívneho uvoľňovania zo strany Fedu. V článku je nasledovný text:

“Keďže trhy by zachvátila panika po ukončení, či dokonca aj spomaleni kvantitatívneho uvoľňovania (tapering), centrálna banka pokračuje v nakupovaní dlhu. Keď raz začnete, nemôžete prestať.”

Kvantitatívne uvoľňovanie je za nami…

Link: http://ac.blog.sme.sk/c/338798/Krach-burzy-prichadza.html

5. To najlepšie na koniec. George Soros. Ak sledujete finančné trhy, tak určite viete, že Soros predpovedal už veľa krachov, no s minimálnou úspešnosťou. Ale keď predpovedáte krach každý rok, jedného dňa sa stane, že ste mali pravdu 🙂 Priložený článok je z januára 2016, kedy Soros hovorí, že Číne došla para a spôsobí to krízu vo svete. Čína síce začiatkom minulého roka mala problémy, no žiadnu krízu to nevyvolalo.

Článok je tu: http://www.topky.sk/cl/13/1520405/Znamy-miliardar-predpoveda-novu-svetovu-krizu–Znamenie–ktore-pripomina-krach-z-roku-2008/

Záver

Z môjho pohľadu je neustále upozorňovanie na to, že príde recesia, iba strašenie ľudí. Autori takýchto predpovedí si týmto len robia reklamu, snažia sa prísť so senzáciou. Dokonca ani oni sami nevedia či kríza príde, iba skúšajú a ak by sa to stalo akurát p ich predpovedi, pasovali by sa za odborníkov na finančné trhy. V súčasnosti však je rozšírený názor, že sa blíži krach. A viete prečo si myslím, že sa v dohľadnej dobe nič také nestane? Lebo všetci to očakávajú. A kríza chodí znenazdajky.. Tak ako v 1929, 2000 a 2008.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *