Moje ciele na rok 2016

Hneď na začiatok vám musím povedať, že predsavzatia som si na začiatku roka nikdy nedával. A neplánoval som s touto činnosťou začať ani v roku 2016. Avšak niekedy v januári som narazil na FB príspevok Marka Zuckerberga, kde písal to, čo chce tento rok stihnúť. Písal tam o tom ako chce počas 12 mesiacov prečítať 24 kníh, ako si chce zostrojiť niečo na štýl Jarvisa z Iron Mana (wau, ak sa mu to podarí, odpadnem) a okrem toho nejaké ďalšie ciele. Hovorím si, cool, zaujímavé.. A asi hneď na ďalší deň som natrafil na článok Miša Trubana z Websupportu, ktorý hovoril o zozname vecí, ktoré zažil v roku 2015, čo dosiahol v biznise, čo čítal, aké dosiahol športové míľniky a pod. Tieto dva články ma inšpirovali k tomu, aby som si zvolil nejaké ciele na najbližší rok. Hovorím si, že to je užitočná vec, spísať si svoje ciele a dať si to niekam, kde to budete mať stále na očiach a môcť ísť postupne za naplnením takéhoto zoznamu.

Preto som si ja vytvoril vlastný, dávam to sem na svoj blog, aby to bolo verejné a na konci roka zosumarizujem čo sa podarilo a do akej miery. Vytváram si tak na seba tlak, aby som splnil to, čo som si zaumienil.

Moje ciele sú nasledovné:

 1. každý mesiac prečítať aspoň 1 knihu, čiže 12 kníh dokopy
 2. reálne rozbehnúť aspoň 3 podnikania
 3. napísať aspoň 6 blogov
 4. absolvovať 3 Sparťanov
 5. navštíviť 3 cudzie krajiny
 6. navštíviť aspoň 2 národné parky na Slovensku
 7. pribrať na 100 kg
 8. zavítať počas roka do divadla, baletu a filharmónie
 9. zlepšiť sa v angličtine
 10. začať sa učiť hrať na klavíri

Vysvetlenie:

 1. Prečítať 12 kníh – vždy ma knihy veľmi bavili, no v poslednom čase som čítal menej a menej. Hovorím si, že keď Mark stihne prečítať 24 kníh za rok, ja 12 dám s prehľadom. Knihy inak fakt milujem, je v nich veľa múdrosti. Čítajte aj vy!
 2. To je jasný cieľ
 3. Podotýkam, že pokiaľ som nezaložil tento webový blog, mal som blog iba na blog.sme.sk a chcel som pridávať viac článkov – aspoň 6, ako mám v zozname, no potom ma napadlo, že si založím blog v takejto forme a tým pádom si myslím, že počet článkov 6 tento rok výrazne prekonám.
 4. Spartan Race – perfektné preteky. Minulý rok som sa na ne namotal, pozrel som si zopár videí a vravím si, idem do toho. A tento rok si idem po svoju prvú trifectu! Prídite aj vy, možno sa tam uvidíme 🙂
 5. Cestovanie. Po tom, čo som sa vrátil z USA si hovorím, že musím začať viac cestovať, pretože je úžasná skúsenosť spoznávať cudzie krajiny, kultúru, ľudí, zvyky.. Vo svete je toľko krásy a ja ju chcem vidieť.
 6. Dva národné parky na Slovensku. Veľa ľudí chce cestovať do zahraničia, no Slovensko takmer vôbec nepoznajú. A pritom tu máme toľko toho čo vidieť. Už sa teším na teba Slovensko!
 7. Chodím do fitka, môj cieľ je mať 100 kg, no nebojte sa, moja výška je cez 190 cm, čiže na mne tie kilá ani nebude vidno 🙂
 8. Treba vyžiť aj kultúrne, vždy ma divadlo bavilo, no nikdy som neskúsil balet či filharmóniu.
 9. Angličtina je najdôležitejší cudzí jazyk a podľa mňa v súčasnosti ak mladý človek nevie anglicky, nie je ani človekom.
 10. Nesmierne sa mi páči klavírna hudba. keď niekto hrá dokonale na klavíri, ja nedýcham.. Je to perfektný pocit. Chcel by som sa teda tomuto umeniu začať venovať.

Dávať si ciele je dôležité. Človek musí vedieť kam kráča. Vedieť, čo je jeho cieľ. Pretože ak nevie kam ide, nikdy sa nikam nedostane.

One Comment

 • Dobry clanok 😉
  Jedno odporucanie do buducnosti-ked budes mat cas a sadnes si niekde na nabrezi na kavu,sprav si presny zoznam krajin,ktore chces navstivit a rovnako parkov-cim viac su ciele konkretne tym viac cloveka tlacia k tomu aby och splnil (rovnako ako trifecta vyzaduje 3 rozne preteky roznej urovne 🙂 ).
  To je odporucanie ku kazdemu jednemu cielu-ani slona predsa nejeme celeho naraz 🙂
  Hor sa do toho a nech sa ti to plniii 😉

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *