Ak skutočne pochopíte tieto citáty, máte v živote vyhraté – 1.časť

Aj vy ste už čítali mnoho citátov, ktoré vás majú namotivovať a posunúť vpred? Pomohli vám k niečomu výraznejšiemu? Nie? Prečítajte si nasledovné riadky s citátmi, ktoré vám skutočne pomôžu, aplikujte ich a ručím vám, že sa vám začne dariť.

Motivačné citáty číta veľa ľudí, no nie každý z nich sa nimi aj riadi. Je to rovnako ako s motivačnými knihami. Počul som názory, že no a čo keď niekto prečíta takú knihu, automaticky ho to úspešným nespraví. To je pravda, no ide o to, že keď si niečo podobné prečítate, musíte to aj aplikovať. Inak sa vpred neposuniete. Bez toho, aby ste sa vydali na cestu, sa nikam nedostanete.

Nasledovné výroky sú podľa mňa TOP, takže radím vám, okrem prečítania, ich aj aplikovať. Jedine vtedy sa môžete stať úspešnými.

Ľudia nemajú trpezlivosť budovať biznis 3 roky, ale majú trpezlivosť chodiť do práce 40 rokov

Tento som nikdy predtým nepočul, no zasiahol ma ako blesk z jasného neba. Taká veľká pravda sa skrýva v tejto vete. Toto vysvetlenie ani nepotrebuje, prečítajte si ten výrok ešte raz a zamyslite sa nad ním. Ak chcete podnikať, začnite, potrvá to možno len dva – tri roky. Potom budete zahojení. Druhá možnosť je: zostaňte pracovať celý život od rána do večera. Veľa ľudí si takto “život” nepredstavuje. Vrátane mňa.

 

 

 

 

Problém je, že si myslíte, že máte dosť času

“Čas je najcennejšia komodita akú poznám”, povedal vo filme Wall Street: Money Never Sleeps Gordon Gekko. Z toho vyplýva jediné. Neotáľajte! Máte v hlave nápad na biznis? Dajte si deadline, že do 1 mesiaca na ňom začnete reálne pracovať + povedzte o tom aspoň jednému človeku, o ktorom viete, že vás nevysmeje a bude vás džubať, ak budete so svojim deadlinom meškať.

 

 

 

Môj najväčší strach? Že za rok budem na tom istom mieste ako dnes.

Toto priamo súvisí s posledným obrázkom. Času nie je nazvyš. Ak je toto váš najväčší strach, je tu iba jedno riešenie. Rovnaké ako pri poslednom výroku. Neváhajte a začnite niečo robiť! Zapíšte si tento deň a dajte si do mobilu pripomienku na rovnaký deň o rok. Uvidíte, či ste stále na tom istom mieste alebo či ste sa posunuli.

(Btw. tento obrázok spôsobil u mňa to, že som začal s týmto webom.)

 

 

 

 

Kto pracuje celý deň, nemá čas zarábať peniaze

Starý dobrý John D. Rockefeller má ako vždy pravdu. Ak chodíte do práce, nezostane vám čas na zarábanie skutočných peňazí. Skúste si to nejak zadeliť. Buď sa po večeroch niečomu venovať, čo môže prerásť do niečoho väčšieho alebo aj počas roboty. Ak vám to okolnosti dovolia.

 

 

 

Nemaj sny, maj ciele

Sny má každý. Ciele nie. Rozdiel medzi snami a cieľmi je priepastný. V mojom ponímaní je sen niečo, čo viem, že “by som chcel”, ale tiež viem, že sa to nikdy nestane. Môj sen je napríklad vedieť lietať. Len tak. Bez obleku typu Iron man. To by sa mi fakt páčilo. No viem, že sa to asi nestane. Preto je to len sen.

No môj cieľ je byť úspešným podnikateľom. To viem, že sa stať môže, preto je to môj cieľ.

Pre dosiahnutie cieľa viete niečo spraviť, pre dosiahnutie sna nie.

 

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho na facebooku s kamarátmi.

Ak ste fanúšikom podobných citátov, lajknite FB stránku tohto blogu, tam ich zvyknem pridávať. Kliknite sem: https://www.facebook.com/martinbabockyblog/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *